Regulamin


Regulamin


REGULAMIN KONKURSU PROJEKTÓW BADAWCZYCH SŁUŻĄCYCH ROZWOJOWI MŁODYCH NAUKOWCÓW ORAZ UCZESTNIKÓW STUDIÓW DOKTORANCKICH NA WYDZIALE FILOLOGICZNYM UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO

  1. Do Konkursu Projektów Badawczych Służących Rozwojowi Młodych Naukowców oraz Uczestników Studiów Doktoranckich na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego (zwanego dalej Konkursem) mogą przystąpić:
    1. młodzi naukowcy, a więc osoby prowadzące działalność badawczo-rozwojową, które w roku ubiegania się o przyznanie środków finansowych kończą nie więcej niż 35 lat, a w dniu złożenia wniosku oraz w dniu podanym jako ostateczny termin ogłoszenia wyników konkursu pozostają zatrudnione na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego na podstawie umów o pracę.  Jeżeli osoby te przebywały na urlopie macierzyńskim, urlopie na warunkach urlopu macierzyńskiego, dodatkowym urlopie macierzyńskim, dodatkowym urlopie na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopie ojcowskim, urlopie rodzicielskim lub urlopie wychowawczym, udzielonych na zasadach określonych w przepisach Kodeksu pracy albo pobierały zasiłek chorobowy lub świadczenia rehabilitacyjne w związku z niezdolnością do pracy, w tym spowodowaną chorobą wymagającą rehabilitacji leczniczej, to mogą się ubiegać o środki finansowe po ukończeniu 35 roku życia przez okres odpowiadający czasowi przebywania na tych urlopach albo okresowi pobierania tego zasiłku lub świadczenia, jednakże okresy te nie mogą łącznie przekroczyć dwóch lat.
    2. uczestnicy  Stacjonarnych Studiów Doktoranckich, z wyłączeniem osób, które przed dniem ogłoszenia konkursu dwukrotnie korzystały z możliwości przedłużenia okresu studiów ze względu na konieczność prowadzenia długotrwałych badań naukowych.
  2. W ramach Konkursu finansowane są projekty służące prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych oraz zadań z nimi związanych (np. zakup literatury i aparatury naukowej, kwerendy biblioteczne, wyjazdy konferencyjne, dofinansowanie publikacji, organizacja konferencji).
  3. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest terminowe złożenie wniosku wraz z kartą osiągnięć oraz innymi wymaganymi dokumentami. Wnioski złożone po terminie lub niekompletne nie będą rozpatrywane. W każdym konkursie obowiązują odnoszące się do niego szczegółowe zasady ogłaszane równocześnie z informacją o otwarciu konkursu.
  4. Dane w karcie oceny doktoranta należy przedstawić za dwa ostatnie lata kalendarzowe, a dane w karcie oceny młodego naukowca należy przedstawić za trzy ostatnie lata kalendarzowe.
  5. Do Konkursu nie można zgłosić projektu, który już jest finansowany w ramach procedury konkursowej (np. Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Nauki).
  6. Członków Komisji Konkursowej do oceny wniosków (zwanej dalej Komisją) powołuje Dziekan Wydziału Filologicznego na okres odpowiadający ustawowej kadencji władz uczelni. Skład Komisji jest niejawny. Pracę Komisji koordynuje Dziekan lub osoba przez niego wyznaczona.
  7. Komisja dokonuje oceny projektów, stosując następującą punktację:
    • projekt wyróżniający: 40 punktów,
    • projekt bardzo dobry: 30 punktów,
    • projekt dobry: 20 punktów,
    • projekt średni: 10 punktów,
    • projekt słaby: 0 punktów.
      Projekty, które zostały ocenione jako słabe, nie mogą być finansowane.
  8. Przy ocenie projektów bierze się pod uwagę wartość merytoryczną, innowacyjność, zasadność planowanych wydatków oraz zgodność z głównymi kierunkami badań prowadzonych na Wydziale Filologicznym.
  9. Przy ocenie projektów bierze się również pod uwagę, w wypadku osób, które uczestniczyły w poprzednich edycjach Konkursu, rezultaty uzyskane w ramach finansowanych projektów (publikacje itp.).
  10. Do punktacji uzyskanej z tytułu oceny projektu Komisja dodaje punktację z karty osiągnięć młodego naukowca/doktoranta, ustalając w ten sposób listę rankingową projektów.
  11. Komisja przedstawia listę rankingową projektów w dwóch osobnych grupach – projektów złożonych  przez młodych naukowców i przez doktorantów.
  12. Liczba finansowanych projektów w obydwu grupach rankingowych zależy od wysokości dotacji celowej przyznanej w danym roku Wydziałowi Filologicznemu UWr przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
  13. Decyzję w sprawie finansowania projektu, a także wysokości przyznanych środków, podejmuje Dziekan Wydziału Filologicznego na podstawie opinii Komisji oraz przygotowanej przez nią listy rankingowej. Ogłoszenie decyzji następuje poprzez podanie nazwiska wnioskodawcy (składu zespołu) oraz wysokości przyznanej kwoty. Decyzja Dziekana jest ostateczna, osoby niezadowolone z decyzji mogą w ciągu 5 dni roboczych od dnia jej ogłoszenia złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy.

Projekt „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

Logo Funduszy Europejskich
flaga Rzeczpospolitej Polskiej
Logo Unii Europejskiej - europejski fundusz społeczny
NEWSLETTER