
Wydziałowy Zespół ds. Jakości Kształcenia
Skład
- dr hab. Aneta Firlej-Buzon, prof. UWr – przewodnicząca
- dr Ewa Baszak-Glebow
- dr Bożena Hojka
- dr Elżbieta Jamróz-Stolarska
- dr Patrycja Rozbicka
- dr Paweł Urbaniak
- dr hab. Agnieszka Wandel, prof. UWr
- Jakub Stachurka – student, IDiKS
- Wiktor Brylonek – student, IDiKS,
- Milena Osowska – doktorantka, INIM
-
Uchwała nr 3/2024 Rady Wydziału Komunikacji Społecznej i Mediów UWr z dnia 3 września 2024 r. Wydziałowy Zespół ds. Jakości Kształcenia na kadencję 2024-2028 pdf 86 KB
-
Uchwała nr 36/2024 Rady Wydziału Komunikacji Społecznej i Mediów UWr z dnia 26 listopada 2024 r. Przedstawiciele studentów i doktorantów przy Wydziałowym Zespole ds. Jakości Kształcenia pdf 80 KB
Regulamin
Regulamin Wydziałowego Zespołu ds. Jakości Kształcenia
Wydziału Komunikacji Społecznej i Mediów UWr
- Wydziałowy Zespół ds. Jakości Kształcenia działa na podstawie ZARZĄDZENIA Nr 239/2022 Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego z dnia 24 października 2022 r. w sprawie określenia szczegółowych zadań Uczelnianej Komisji ds. Jakości Kształcenia oraz zespołów ds. jakości kształcenia i ds. oceny jakości kształcenia.
- Do zadań Zespołu należy prowadzenie działań na rzecz zapewnienia i doskonalenia jakości kształcenia, zgodnie z § 5.1. – 5.3. ZARZĄDZENIA Nr 239/2022 Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego z dnia 24 października 2022 r. w sprawie określenia szczegółowych zadań Uczelnianej Komisji ds. Jakości Kształcenia oraz zespołów ds. jakości kształcenia i ds. oceny jakości kształcenia oraz Uchwały nr 18/2024 Rady Wydziału Komunikacji Społecznej i Mediów UWr z dnia 24 września 2024 r. w sprawie wewnętrznego systemu zapewniania jakości procesu kształcenia na studiach prowadzonych na Wydziale Komunikacji Społecznej i Mediów oraz w sprawie zakresu zadań Wydziałowego Zespołu ds. Jakości Kształcenia i Wydziałowego Zespołu ds. Oceny Jakości Kształcenia.
- Przewodniczącym Zespołu z urzędu jest prodziekan właściwy ds. jakości kształcenia Wydziału Komunikacji Społecznej i Mediów Uniwersytetu Wrocławskiego.
- Przewodniczący może wskazać spośród członków Zespołu swojego Zastępcę.
- Zespół powołuje ze swojego grona Sekretarza, który sporządza protokoły z posiedzeń Zespołu.
- Posiedzenia Zespołu zwołuje Przewodniczący lub Zastępca Przewodniczącego, posiedzenie Zespołu może odbywać się, gdy uczestniczy w nim co najmniej połowa członków Zespołu. O terminie, miejscu i porządku obrad członkowie Zespołu oraz osoby zaproszone są powiadamiane nie później niż tydzień przed terminem posiedzenia zwykłego. W sprawach pilnych zwołanie posiedzenia nadzwyczajnego może nastąpić bez zachowania tego terminu.
- Prace Zespołu prowadzone są podczas jego posiedzeń. Spotkania Zespołu mogą odbywać się w formie zdalnej. Poza posiedzeniami Zespołu członkowie pozostają w kontakcie z Przewodniczącym/Zastępcą Przewodniczącego, przygotowują i przedstawiają rekomendacje i materiały drogą obiegową (elektroniczną). Dokumentacja prac Zespołu jest przechowywana przez Sekretarza Zespołu w plikach w zespole Teams.
- Zespół podejmuje decyzje w głosowaniu jawnym zwykłą większością głosów.
- Członkowie Zespołu przygotowują i przedstawiają w formie pisemnej (posługując się odpowiednimi procedurami i formularzami będącymi przyjętą przez Zespół formą pracy obiegowej) Przewodniczącemu/Zastępcy Przewodniczącego oceny mające charakter głosów jawnych. Przewodniczący/Zastępca Przewodniczącego na podstawie stanowiska przedstawionego drogą elektroniczną przez Członków Zespołu przygotowuje rekomendacje (stanowisko Zespołu bez mocy wiążącej organy Wydziału) i przedstawia Dziekanowi Wydziału.
- Członków Zespołu powołuje w głosowaniu jawnym Rada Wydziału z rekomendacji prodziekana właściwego ds. jakości kształcenia w cyklu kadencji. Udział w pracach Zespołu wymaga uprzedniej zgody osoby rekomendowanej. Praca w Zespole staje się dla osoby powołanej do Zespołu obowiązkiem pracowniczym. Nieobecność członka Zespołu na posiedzeniu usprawiedliwia jej Przewodniczący/Zastępca Przewodniczącego. Informacja o nieobecności powinna być w miarę możliwości przekazana elektronicznie Przewodniczącemu/Zastępcy Przewodniczącego przed planowanym posiedzeniem.
- Rezygnacja w pracach Zespołu przed upływem kadencji wymaga pisemnego wniosku członka Zespołu złożonego Przewodniczącemu. Członka Zespołu odwołuje na wniosek Przewodniczącego Rada Wydziału w głosowaniu jawnym.
- Przewodniczący Zespołu/Zastępca Przewodniczącego zapewnia dostęp do wszystkich materiałów potrzebnych do prac Zespołu.
- W celu efektywnej realizacji zadań Zespołu Przewodniczący/Zastępca Przewodniczącego może zapraszać do doraźnej współpracy ekspertów z Uniwersytetu i spoza Uniwersytetu.
- Protokół z posiedzeń Zespołu podpisuje Przewodniczący/Zastępca Przewodniczącego posiedzenia oraz Sekretarz; protokół jest przyjmowany podczas kolejnego posiedzenia Zespołu.
- Zespół może rozpatrywać sprawy wniesione przez członków Zespołu, a nieobjęte projektem obrad, a także inne sprawy należące do zakresu jego działania, na wniosek dziekana.
- Przewodniczący Zespołu/Zastępca Przewodniczącego zapewnia przepływ informacji między Zespołem a pozostałymi jednostkami Systemu Doskonalenia Kształcenia (SDK) funkcjonującym na Wydziale Komunikacji Społecznej i Mediów (w ramach SDK).
- Przewodniczący Zespołu zdaje na bieżąco sprawozdanie z prac Zespołu Kolegium Dziekańskiemu Wydziału Komunikacji Społecznej i Mediów.
- Regulamin przyjęty przez WZds.JK w dniu 23 września 2024 r.
Pliki do pobrania
-
Procedura opiniowania nowych programów i zmian studiów docx 25 KB
-
Wniosek o utworzenie nowego kierunku/specjalności docx 24 KB
-
Wniosek o wprowadzenie zmian do programu kierunku studiów lub specjalności docx 25 KB
-
Karta oceny nowego kierunku docx 29 KB
-
Karta oceny zmian w programie nowego kierunku/specjalności docx 26 KB
-
Wzór sylabusa doc 87 KB
-
Zasady projektowania i dokumentowania programów studiów doc 205 KB